TYDZIEŃ 2      05.08 - 09.08

TYDZIEŃ 2

05.08 - 09.08

Orvchestra-grid
Kinetic-Orchestra-name

Jarkko Mandelin założył Kinetic Orchestra w 2009 roku. Charakterystyczne połączenie akrobatycznego partnerowania, sztuk walki i tańca współczesnego sprawiło, że Jarkko Mandelin stał się rozchwytywanym choreografem i uznanym na całym świecie nauczycielem warsztatów. Oprócz pracy jako tancerz i choreograf, Mandelin uczy i prowadzi warsztaty od prawie dwudziestu lat i regularnie uczy w Salzburskiej Eksperymentalnej Akademii Tańca. Równość, sprawiedliwość i ciągły dialog to wartości, które Jarkko ceni w swojej pracy.
Wraz z Oskari Turpeinen, Jarkko poprowadzi warsztaty partnerowania. Dzieląc się ciężarem, przekierowując ruchy partnera, a także kwestionując normatywne role lotników i baz, znajdziesz wiele sposobów na zrównoważenie i urozmaicenie partnerowania. Będziemy ćwiczyć ciągły pęd, czytanie odległości i prędkości oraz sekwencjonowanie kombinacji ruchowych. Zajęcia zakończymy tanecznymi frazami z repertuaru Kinetic Orchestra, wspólnie przemierzając studio.

Lucija-name

Pochodząca z Zagrzebia w Chorwacji Lucija Romanova pracowała i tańczyła z Jasmin Vardimon Company, Tribe Company i innymi w Londynie (UK), z projektem Bodhi w Salzburgu (AT), Theater Oberhausen (DE), a także tworzyła własne prace. Jako nauczycielka dzieliła się swoim podejściem do tańca na wielu dużych festiwalach tanecznych w całej Europie, a także została zaproszona do udziału w profesjonalnych programach formacji tanecznej, takich jak Performact i inne.
Podczas DO Festival 2024 Lucija podzieli się swoimi ekspresjonistycznymi warsztatami: dynamiczną atmosferą, w której przesuwamy i poszerzamy granice siły fizycznej, wytrzymałości i szczegółowej ekspresji. Jest skierowany do artystów tańca i entuzjastów ruchu, którzy chcą rozwijać swoją wytrzymałość, kreatywność i skupienie. Przejdziemy przez wiele różnych warstw i podejść do ruchu. Kilka kluczowych słów:
ciało jako jednorodny instrument mocy // rozpuszczamy nasze umysły i ciała // uczymy się, uczymy się na nowo i badamy // dialog i harmonia między wszystkimi warstwami świadomości poznawczej

Lucija-grid
Collective-grid
Collective-name-1

Nadchodzi drużyna rozgrzewkowa: Kasia, Paulina i Leon!
Podczas DO Festival 2024 ekipa Collective Nest powita uczestników, aby wspólnie rozpocząć dzień od świeżych porannych zajęć. Począwszy od zadań związanych ze świadomością ciała, poprzez impro, aż po zabawne frazy, a może nawet ćwiczenia partnerskie, naszym głównym celem jest zgranie się i przygotowanie na nadchodzące warsztaty każdego dnia. Ekipa Collective Nest będzie gospodarzem zajęć rozgrzewkowych w tygodniu 2 oraz w poniedziałek i piątek w tygodniu 1 DO Festival 2024.

Chcesz dowiedzieć się więcej o całym programie warsztatów tanecznych DO Festival 2024?
Kliknij poniżej!

logo-01

DO Festival is a contemporary dance festival.
2023 edition: More info coming soon!
DO Festival is a project of Collective Nest Association.

Contact
info@dothefestival.com
+49 174 6770630