O NAS

DO Festival to nowy festiwal tańca współczesnego.
Trzy tygodnie warsztatów i zajęć tanecznych prowadzone przez doświadczonych międzynarodowych pedagogów.
W 2022 roku DO Festival będzie miał dwie grupy: Dance Open i Dance Officers.

Dance Open

Dance Open skierowana jest do tancerzy, dla których taniec jest hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu, tancerzy, którzy chcą wrócić do treningu po dłuższej nieobecności oraz osób, które chciałyby poszerzyć swoje doświadczenie taneczne w zabawny i ambitny sposób.

 

Dance Officers

Dance Officers natomiast pragnie zwrócić się do wszystkich tancerzy i tancerek, którzy są zaawansowanymi wolnymi tancerzami lub są obecnie w profesjonalnej formacji tanecznej, tancerzy, którzy ukończyli formację taneczną lub osób, dla których taniec jest zawodem: nauczycieli, performerów, twórców. Zajęcia będą miały wyższe tempo, pomijając wprowadzenie pewnych podstawowych elementów i chcą dostarczyć Wam informacji i pomysłów do Waszej osobistej pracy i treningu.

Naszym szczerym pragnieniem jest zapewnienie aktywnym profesjonalistom tańca zajęć z tańca współczesnego na wysokim poziomie, dających nowy wkład w osobistą praktykę i oferujących wgląd w szeroką gamę fizycznych stylów tańca współczesnego.

Druga edycja DO Festival odbędzie się w dniach 8 - 26 sierpnia 2022 roku. Będzie miała miejsce w urokliwym obiekcie Zakładu Kulturalnego, który znajduje się w Gdańsku, nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

ZESPÓŁ

Paulina

Paulina Będkowska

Dyrektor Kreatywny

Paulina jest młodą artystką skupioną wokół dziedziny tańca współczesnego. Wyobraża sobie idealny świat, w którym istnieją tylko 3 kolory i wkrótce będzie potrzebowała okularów od pisania zbyt wielu aplikacji. Jest członkinią Collective Nest, gdzie rozwija kilka ważnych umiejętności życiowych, m.in.

jak płacić podatki, jak nie płacić podatków, jak sprzedać duszę i jak pieprzyć system. 
Paulina jest odpowiedzialna za oprawę wizualną Festiwalu. Obejmuje to koncepcję, kreację i realizację wszystkich treści graficznych i ruchowych. Paulina dba również o komunikację z uczestnikami festiwalu.

Kasia

Katarzyna Paluch

Kierownik Stowarzyszenia

Performerka, tancerka, twórczyni, choreografka, nauczycielka, instruktorka Pilates, facylitatorka, inicjatorka, studentka życia, a obecnie prezeska stowarzyszenia "Collective Nest". Z głową ponad chmurami, Kasia wnosi radość i śmiech w najmniej spodziewane sytuacje w życiu.

Kasia zajmuje się wszystkimi sprawami administracyjnymi dotyczącymi stowarzyszenia Collective Nest, komunikuje się z partnerami i sponsorami oraz dba o to, by struktura prawna festiwalu była prężna.

Leon

Leon Stille

Lider Strategii i Operacji

Urodzony w Kolonii w 1994 roku, Leon mieszkał, pracował i studiował w Kolonii i Berlinie (GER), Söderhamn (SE), Ho Chi Minh City (VN), Constanta (RO) i Torres Vedras (PT). Z tytułem licencjata inżyniera i ukończonym programem tanecznym Performact zakłada, że jest gotowy na życie!

Leon jest odpowiedzialny za komunikację z zaproszonymi nauczycielami i artystami, czuwa nad finansami Festiwalu i dba o płynność produkcji.

Dowiedz się więcej o Leonie na jego koncie na Instagramie, Twitterze i LinkedIn.

PARTNERZY

stille_logo
Katrin-Göbel-Logo
Dobry-Sklep-Logo

Patronat Medialny:

LOGO_TANIEC

Jesteś ciekawy możliwości współpracy?
Jesteś zainteresowany zostaniem partnerem, sponsorem lub wspólnikiem DO Festival?

LOKALIZACJA

logo-zk-czarne-bez-tla

Zakład Kulturalny jest miejscem pracy twórczej, gospodarzem dla praktyków ze wszystkich środowisk artystycznych. Sztuki plastyczne, muzyka, sport, sztuki performatywne, wydarzenia i wiele innych działań mogą być tu realizowane. Bez względu na zainteresowania, Zakład Kulturalny oferuje przestrzeń do eksploracji, praktyki, wymiany.

gdansk-logo

Zakład Kulturalny znajduje się w Gdańsku, w Polsce. Położony nad polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego ma do zaoferowania wiele kulturalnych treści. Wraz z Gdynią i Sopotem, Gdańsk tworzy Trójmiasto, jeden z głównych obszarów metropolitalnych w Polsce. Bogata historia, spokojne plaże i duża ilość atrakcji kulturalnych sprawiają, że jest to miejsce warte odkrycia.
Dzięki promom pływającym do Skandynawii, jednemu międzynarodowemu lotnisku, bezpośrednim pociągom do Berlina, Warszawy i większości głównych miast w Polsce oraz sieci autobusów docierających do niemal wszystkich zakątków Europy, śmiemy twierdzić, że Gdańsk jest łatwo dostępny.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Wszyscy są zajęci wspominaniem o zrównoważonym rozwoju w swoim portfolio. Najwyższy czas, my tak uważamy!

Wcielając w życie ideę gospodarki cyrkularnej oferujemy DO Festival apparel, który wygląda następująco: Wybieramy i kupujemy t-shirty z drugiej ręki, następnie wykonujemy na nich sitodruk z naszym logo przy użyciu barwników wodnych i przynosimy je na festiwal.  Voilà!

Podczas DO Festival możesz dostać świeżo ugotowany, wegański, bezglutenowy lunch w przystępnej cenie. Jedzenie gotujemy na miejscu festiwalu, warzywa kupujemy na zielonym rynku za rogiem i staramy się trzymać sezonowych potraw. Aby uniknąć niepotrzebnych śmieci, prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie własnych lunch boxów i sztućców. Działa jak należy!

T-shirt-Compressed

Czy masz więcej pomysłów na zrównoważony rozwój?

WARSZTATY 2021

W 2021 roku DO Festival gościł następujących nauczycieli:

Mizuki Kori, Florian Astraudo, Tanja Saban, Katarzyna Paluch, Manuel Kisters, Máté Mészáros, Marion Sparber, Alan Fuentes-Guerra, Paulina Będkowska, Ilan Gratini, Leon Stille

logo-01

DO Festival to nowy festiwal tańca współczesnego.
Edycja 2022: 8 - 26 sierpnia w Gdańsku.
DO Festival jest projektem Stowarzyszenia Collective Nest.

Kontakt
info@dothefestival.com
+48 889 089 705

DO Dance
DO Play
DO Festival

DO Festival to nowy festiwal tańca współczesnego.
Edycja 2022: 8 - 26 sierpnia w Gdańsku.
DO Festival jest projektem Stowarzyszenia Collective Nest.

logo-01

DO Dance
DO Play
DO Festival

DO Festival to nowy festiwal tańca współczesnego.
Edycja 2022: 8 - 26 sierpnia w Gdańsku.
DO Festival jest projektem Stowarzyszenia Collective Nest.